Kamp-ROKO

Відповісти
Аватар користувача
Pawlo Fiona
Новичок
Новичок
Повідомлень: 32
З нами з: 27 жовтня 2016, 21:39

Kamp-ROKO

Повідомлення: # 38975Повідомлення Pawlo Fiona
19 січня 2017, 21:55

Witam
Nie znamy bardzo Chorwacji ale dwa razy udało nam się tam być, opiszemy gdzie byliśmy może ktoś skorzysta.
Namiary na kemp http://www.kamp-roko-drage.com/
Jest to relacja po polsku, nie znam Waszego języka z góry przepraszam.

Więc nasza przygoda zaczęła się tak.
Wyjazd zaplanowaliśmy wcześnie rano,start odbył się bez problemów.Jednak nasz Kuba po drodze zaczął mieć jakieś rewolucje żołądkowe i kilka razy trzeba się było zatrzymać.
Зображення
Зображення

Podróż odbywała się bez większych problemów,Kuba po wjeździe na autostradę zasną i spał aż za Budapeszt.
Droga ubywała nam powoli z przestojami na posiłki, zakup paliwa i winiety na Węgrzech.

Зображення

Po pewnym czasie zauważyłem że kolejne auto które nas wyprzedza mruga nam światłami awaryjnymi.Nie wiedziałem co jest grane,w końcu myślę zjadę i popatrzę może coś z przyczepą nie tak.Zatrzymałem się na pierwszym parkingu i obeszłem auto i przyczepę dokoła,wszystko wydawało się być w porządku.
Fiona pyta co się stało i dlaczego się zatrzymałem,więc jej mówię że kolejne auto mrugało nam światłami awaryjnymi i myślałem że coś nie tak.Ona zaczęła się śmiać i mówi mi że to jej znajomi ze stacji na których zatrzymywaliśmy się kupować zimną wodę i inne tam.Okazało się że na każdej stacji na której się zatrzymywaliśmy ona zagadywała z polakami gdzie jadą i opowiadała im o nas gdzie my jedziemy i czym(VW,N126).Myślałem że ją rozszarpię...
Dalej podróż mijała spokojnie,ze zwiedzania Budapesztu zrezygnowaliśmy ze względu na Kubę i temperaturę było coś ok 36 C.
Za Budapesztem Kuba się obudził jak nowo narodzony.

Зображення

Między Budapesztem a Balatonem nie obeszło się bez korków,widocznie Węgrzy jechali odpoczywać.Jednak dosyć sprawnie to wszystko poszło i nie-staliśmy zbyt długo.

Зображення

I tak dojechaliśmy do Zagrzebia,tam zatrzymaliśmy się na autostradzie na nocleg.Tutaj już przejęła rolę Fiona jedzenie i odpoczynek do rana.

Зображення

A wcześnie rano pobudka i wyjazd, bardzo lubię tak wcześnie wyjeżdżać gdy wszyscy jeszcze śpią .A obudziliśmy się w takim towarzystwie,szybciutko mycie ząbków, śniadanie i w drogę.
Зображення

Dalsza droga nadal bez problemów,tylko krajobrazy się zmieniają.
Зображення
Зображення
Зображення

W końcu zaczyna się coś dziać ,tunele Kuba aż podskoczył.
Зображення
Зображення

I tak tunele na przemian z podjazdami ,auto z 75 KM radziło sobie bez problemów ze dwa razy tylko wbiłem trójkę.
Tak mi się dobrze jechało że nawet pozwalałem sobie mocniej przycisnąć,jednak po wyjeździe z jednego z tuneli jak dmuchnęło i ruszyło mi przyczepą natychmiast zwolniłem.
I gdy tak jechaliśmy na przemian z tunelami i podjazdami,nagle ukazał nam się taki widok.Całe zmęczenie i stres poszło gdzieś na bok wiedzieliśmy że już prawie jesteśmy na miejscu.
Зображення
Зображення
Зображення

Gdy wyjeżdżaliśmy z domu w GPS-a wpisałem adres ze strony kempingu(znalazł bez problemu więc tak zostało).Okazało się że jest inny to adres apartamentów a nie kempingu.
Po wjeździe do Pakostan kierunki które podał mi "rycho_cc" mówią co innego a GPS drze się co innego.Jadę za kierunkami które podał mi "rycho_cc" jednak chwilę jadę nie ma żadnych znaków co do kempingu,Fiona mówi zawracaj więc zawróciłem. Wjechaliśmy na jakiś ryneczek Fiona poszła się coś dowiedzieć,narobiła przy tym tyle rabanu że zleciało się kilka osób zaczęli dzwonić, tłumaczyć jej dosłownie komedia.W końcu jeden z tubylców wsiadł w auto i kazał jechać i tak dotarliśmy do samego Milana.
Tutaj znowu szczena opadła (i jeszcze nie raz opadnie) przyjął nas jak byśmy się znali kupę lat. Zaprowadził nas na miejsce w którym mieliśmy się rozłożyć,i żebyście widzieli minę Fiony aż podskoczyła z zachwytu.Nawet nie szukałem innego miejsca,jak potem okazało się było dla nas idealne.
I w końcu przyszedł czas na przywitanie z morzem...
Зображення
No to trochę o kempingu
Kemping jak kemping żadnych cudów,sanitariaty czyste schludne wszystko jak dla nas OK
Ale nas urzekło kilka rzeczy na tym kempingu.
Przede wszystkim Milan i jego najmłodszy syn Roco (teraz to On chyba bardziej tam właścicielem) ,zawsze uprzejmi mili i pomocni z czym byśmy się nie zwrócili zawsze była pomoc. A to było dla nas istotne,czuło się że oni są tam po to aby nam pomagać.
Druga sprawa miejsce nad morzem i nie mal prywatna plaża. Nie ma nic dla mnie gorszego jak noszenie tobołów na plaże.
I do tego jeszcze przepiękny widok na zatokę z naszej przyczepy,wieczorami można było godzinami siedzieć przy lampce wina Milana.
Kilka fotek jak to wyglądało,na początku nie było zbyt wiele załóg, wieczorami było cicho i spokojnie.Jednak z każdym dniem to się zmieniało.
Pierwsze zdjęcie nasza przyczepa z przedsionkiem,potem się to zmieni...Do okien stosowaliśmy AluFoxa ,zauważyłem że te wypasione kampery i przyczepy również zakładają na swoje okna izolacje. Widać i w tym przypadku (odizolowanie od ciepła) sprawdza się teoria,aby coś skutecznie wyizolować musi być solidny izolator.
W przyczepie cały czas panowała przyjemna temperatura,przy podniesionym dachu.
Poza tym około godz 8-9 zaczynał wiać wiatr od morza do godz 16-17,mimo upałów było zawsze dosyć znośnie.Nie za bardzo przepadam za upałami w przeciwieństwie do Fiony,ale tam wytrzymywałem bez problemów oczywiście odpowiednio wspomagając się.


Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення

Pierwsze dni postanowiliśmy spędzić na kempingu z krótkimi wieczornymi wypadami do Pakostane. Oczywiście wcześniej wizyta w najbliższym banku (w Biogradzie potrzebny paszport).
Chcieliśmy zwyczajnie odpocząć, poleniuchować,poplażować i przede wszystkim pobyć ze sobą.
Nasz tryb pracy jest zmianowy wiec czasem dosyć długo się nie widzimy,poza tym ostatnie miesiące mieliśmy dosyć intensywne.
Po prostu samo życie,a ten wyjazd miał być dla nas odskocznią od wszystkiego.
Kilka fotek
Зображення
Зображення

Kuba jak zwykle zaraz znalazł sobie towarzystwo,całymi dniami siedział by w wodzie.
Zaraz po przebudzeniu pytał czy może iść do wody.

Зображення
Зображення
Зображення
[yt]ThKtO0Si_bo[/yt]
A my w tym czasie rozgrywaliśmy zacięte mecze, kto dzisiaj je lody lub pije piwo wieczorem w Pakostane.

Зображення

A ile było przy tym emocji,potem te mecze stały się nie mal rytuałem dnia.Nawet sasiad siadał do kibicowania ze swoja szklanką rakij.
[yt]QPreyazzLnI[/yt]

Зображення

I tak mijały nam pierwsze dni przeplatane spacerami po Pakostan tutaj już przejęła kierownicę Fiona.
Sąsiad z sąsiedniego kampera bardzo lubił Milana Rakije no i ...
Co do pierwszej wizyty w Pakostane,znowu miłe zaskoczenie.Podjechaliśmy na parking no i się rozglądamy niby jest parkomat ale płacić czy nie. Podchodzimy czytamy godziny parkowania płatnego, no niby płacić ale brak drobnych.
Właśnie podjechał jakiś Chorwat i parkuje i nie płaci no to jak to w końcu jest? Fiona niewiele się zastanawiając podeszła do niego i pyta co i jak. Podszedł do nas i wytłumaczył że ma czasówkę a my musimy zapłacić,ale widzi nasze zakłopotanie bo przecież nie mamy drobnych.Zaczyna wiec nam tłumaczyć że trzeba wrzucić drobne na ile godzin chcemy,Fiona wyciąga mu dziesięć kun a on wtedy zorientował się o co chodzi. Sięgnął do kieszeni zapytał na ile godzin chcemy i wrzucił jakieś drobne,Fiona podaje mu dziesięć kun a on machnął ręką roześmiał się i tyle go widzieliśmy. Już to widzę jak polak płaci Chorwatowi za parking.
A co do parkowania, to laweciarze jeżdżą jak hieny i tylko patrzą komu zwinąć auto. Wielu takich widzieliśmy zdziwionych bo im auto znikło.My zawsze płatny lub zostawialiśmy pod dużymi marketami.

Зображення
Зображення
Зображення

No to zaczęło się ! ,już w nocy przeszła burza nad Zadarem i zaczęło wiać.
W nocy wstałem wszystko popoprawiałem i tak do rana wiało ,rano sąsiad mówi ze to "bura" a potem przyjdzie od morza "jugo".No i miał racje wiało coraz mocniej,ni jak się ruszyć bo jak mocniej zawieje i przedsionek pociągnie to ...

Зображення
Зображення

Koło południa nie wytrzymałem,decyzja składamy przedsionek zamykamy wszystko wycieczka!
Szybko z tym uwinęliśmy się, zjedli jakiś szybki obiad i w drogę.Zaplanowane miałem kilka miejsc, więc nie było problemu.

Зображення

Pojechaliśmy nadbrzeżną trasą do Trogiru podziwiając po-drodze przepiękne widoki.

Зображення
Зображення

A potem zwiedzanie Trogiru ,spacerując tymi wszystkimi wąskimi uliczkami. Zaglądając gdzie tylko można, a tyle tam ciekawych miejsc. Trudno tez wstawić tyle zdjęć z tymi wszystkimi zabytkami,na pewno warto tam pojechać. Krótki opis miasta http://www.adriagate.com/Chorwacja-pl/Trogir#1

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення

I spacer po bulwarze i jakieś za-kupki pamiątki i takie tam.

Зображення
Зображення
Зображення

Można się zauroczyć w takich miejscach.
Зображення
Dni mijały,na kempingu zaczęło przybywać coraz więcej załóg,wiec i wieczory były w coraz bardziej urozmaicone.
Z początku to porozumiewanie się nie szło zbyt dobrze,najlepiej z sąsiadem który na początku lat-80 emigrował do Niemiec. Świetnie mówił po polsku a że miał coś w sobie ze przyciągał ludzi,więc ktoś tam u niego zawsze się kręcił.To i z nami zawsze ktoś zagadną,a to o przyczepie, a to skąd jesteśmy itp.I my coraz śmielej porozumiewaliśmy się z obcojęzycznymi, a wieczorna rakija u Lucka wszystkim rozwiązywała języki co wieczór coś się działo.

Зображення
Зображення

Mi najbardziej jednak podobał się tan samochodzik,nawet udało mi się podglądnąć kilka fajnych rozwiązań które...

Зображення

Również i takich gości codziennie mieliśmy.
Зображення


Milan z synem jak zwykle czuwali nad wszystkim,zabrał nas kilka razy tą łodzią na ...Ale o tym później

Зображення

Kolejną wycieczka którą żeśmy sobie zorganizowali to nad wodospady Krka
Tutaj więcej o tym parku http://park-narodowy-krka.chorwackie.pl
Wodospady zrobiły na nas ogromne wrażenie, są dosłownie cudami natury.
I tutaj również miłe zaskoczenie, ulotki informacyjne z mapami są dostępne w języku polskim. Bardzo nam to ułatwiło zwiedzanie.

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення

Kąpiel w tym wodospadzie nie da się do niczego porównać, no nóż...trzeba by tam pojechać aby móc tego doświadczyć

Зображення

Ekspozycje dawnej osady.
Ktoś musi zarobić na te wczasy,nie ma lekko.

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Zapasy żywności z polski powoli zaczęły się kończyć więc przyszła pora na większe zakupy w Lidlu.
Do tej pory w podstawowe produkty zaopatrywaliśmy się w niedalekim sklepiku i w Pakostane.
Po wczorajszym wieczorze u Lucjana, Fiona prowadzi.
Зображення

Tym razem zdziwienie Fiony na ceny Lidla Chorwackiego w porównaniu z jej sklepem.
Mówiła że na niektórych produktach przebitka i kilku krotna.
Ogólnie wszystko drogie, w przyszłym roku bardziej zaopatrzymy się u nas.Porównanie nasze z naszymi sklepami.

Зображення

Ale to i tak nie powstrzymało jej przed ciągłym odwiedzaniem butików.No cóż wakacje...

Зображення

I jak zwykle spacer tym razem po Biogradzie.

Зображення
Зображення

Kolejną naszą wycieczką było Jezioro-Vronsko
Ciekawostką tego jeziora jest to że nie jest to jezioro ani słodko wodne ani słono wodne. Są tu ryby występujące w jeziorach słodko wodnych i ryby które są w morzu.
Krótki filmik pokazujący panoramę z tarasu widokowego tego miejsca.Tutaj więcej informacji o tym jeziorze http://www.aquarius-online.com/pl/ofert ... o-vransko/
[yt]fw6_KfTbVoY[/yt]

Зображення
Зображення

Na szczycie góry znajduje się Taras Widokowy Kamenjak tutaj więcej informacji http://www.aquarius-online.com/pl/ofert ... -kamenjak/
Ze szczytu rozpościera się widok na pierwsze wyspy z Archipelagu Kornati, które również będziemy oglądać z bliska.

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення

I zdjęcie u stup jeziora, woda słodka. Nieopodal znajduje się kemping, więc można i nad jeziorem.
Lub przejechać kilka kilometrów i być nad morzem.

Зображення
Również można by napisać że dotknęliśmy troszeczkę lokalnego folkloru.

[yt]QQTX0sNhw3A[/yt]

Зображення
Зображення
Зображення

[yt]yWZRANJXdFU[/yt]

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення

Ale największe wrażenie wywarła na nas cało dniowa wycieczka do Parku Narodowego Kornati i Parku Przyrodniczego Telascica .
Tutaj więcej opisu http://wyspy-kornati.chorwackie.pl

Зображення

Pogaduchy z Kapitanem statku.

Зображення

Z takimi krajobrazami płynęliśmy na miejsce
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення

Tutaj chyba zbędne opisy,i tak dotarliśmy na otwarte morze.
Zdjęcie ze zbocza klifu, potem kąpiel w jeziorze Mir.
Woda w jeziorze Mir niezwykle ciepła a kolor wody jeszcze bardziej turkusowy niż morza.
Potem obiad na statku,i rejs powrotny.

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення

Mijamy wyspy i miasteczka lezące na nich.

Зображення
Зображення
Зображення
I nadszedł ten czas kiedy trzeba wracać.
Mówią że wszędzie dobrze ale najlepiej w domu,w tym wypadku nie mieliśmy wo-gule ochoty na powrót do domu.
Ostatnie chwile nad morzem,pożegnania z całym polem kempingowym i czas...

Зображення

Przyczepa spakowana, spięta i przygotowana do drogi.
Зображення

Postój gdzieś na autostradzie.
Зображення

A taką pogodą przywitała nas Polska

Зображення

Jesteśmy pod wielkim wrażeniem tego kraju,i na pewno tam wracamy.
Klimat,widoki,kolor morza,ludzie których poznaliśmy(pozytywnie nastawionych do życia), jest to coś nie do opisania, porównania i do podrobienia.
Aby tego wszystkiego doświadczyć trzeba tam pojechać i spróbować.
Cytuje kolegę : "pojedziesz raz, na pewno wrócisz"

Na tym chcieli byśmy zakończyć naszą relację z wyprawy w STRONĘ SŁOŃCA.
Przyczepa i holownik sprawdziły się świetnie.
Przejechane 2600 km,średnie spalanie ON 7 l.
Żadnych poważniejszych awarii nie było, jedynie czujnik stopu padł 50 km przed domem i przyczepa zgubiła jeden odblask.

Dla nas największym osiągnięciem było to że odważyliśmy się sami pojechać w taką podróż. Nie słuchając że z przyczepą...
Bardzo słabo znamy języki (i musimy coś z tym zrobić) dużo pomagał Kuba. No i Fiona swoją otwartością życzliwością dla ludzi, a i ludzie odwzajemniali się tym samym.

Jesteśmy niesamowicie zadowoleni z wakacji odpoczęliśmy,odprężyliśmy się,oderwaliśmy się od wszystkiego.I co najważniejsze w końcu mieliśmy czas dla siebie.

Аватар користувача
TATU
Администратор
Администратор
Повідомлень: 12128
З нами з: 20 листопада 2010, 15:51
Контактна інформація:

Re: Kamp-ROKO

Повідомлення: # 38976Повідомлення TATU
20 січня 2017, 09:40

Супер отчет о поездке.
Хорватия и нам очень нравиться. суппер
Все для караванинга и велосипедов   TATU-GROUP www.tatugroup.com.ua

Аватар користувача
Shop TATU group
Администратор
Администратор
Повідомлень: 1655
З нами з: 04 листопада 2013, 15:38
Звідки: г. Чоп, ул. Головна, 29А

Re: Kamp-ROKO

Повідомлення: # 38983Повідомлення Shop TATU group
20 січня 2017, 15:15

Шикарный отчет!!!!!! круто
Словно сам там побывал)))) суппер
Караванерский интернет магазин: www.tatugroup.com.ua Велосипедный интернет магазин: www.tatugroup.com.ua
МТС моб. +38099-321-00-71

Аватар користувача
peka
CARAVAN TEAM UA
CARAVAN TEAM UA
Повідомлень: 467
З нами з: 29 березня 2014, 17:56
Звідки: Запорожье
Контактна інформація:

Re: Kamp-ROKO

Повідомлення: # 38985Повідомлення peka
20 січня 2017, 16:49

Классный отчет, просто супер!!! Хочу в Хорватию, думаю что в этом году получися!
Зображення"Мечтам - реальность, а душе - полет,
CARAVAN TEAM UA снова в

Аватар користувача
sergei
Пользователь
Пользователь
Повідомлень: 224
З нами з: 21 жовтня 2013, 20:31

Re: Kamp-ROKO

Повідомлення: # 38986Повідомлення sergei
20 січня 2017, 18:17

Добрый вечер. Прочитавши о вашем суппер
Зображення

Аватар користувача
Pawlo Fiona
Новичок
Новичок
Повідомлень: 32
З нами з: 27 жовтня 2016, 21:39

Re: Kamp-ROKO

Повідомлення: # 38989Повідомлення Pawlo Fiona
20 січня 2017, 22:11

Dziękuję! Super że się podoba.

Аватар користувача
Shop TATU group
Администратор
Администратор
Повідомлень: 1655
З нами з: 04 листопада 2013, 15:38
Звідки: г. Чоп, ул. Головна, 29А

Re: Kamp-ROKO

Повідомлення: # 38991Повідомлення Shop TATU group
21 січня 2017, 12:54

Хорватия надо ехать автомобиль1
Караванерский интернет магазин: www.tatugroup.com.ua Велосипедный интернет магазин: www.tatugroup.com.ua
МТС моб. +38099-321-00-71

Аватар користувача
CARAVAN TEAM UA
Глобальный модератор
Глобальный модератор
Повідомлень: 1731
З нами з: 29 березня 2013, 15:02
Контактна інформація:

Re: Kamp-ROKO

Повідомлення: # 38993Повідомлення CARAVAN TEAM UA
21 січня 2017, 14:12

Спасибо за отличный отчет caravanteamua1
Путешествуем и отдыхаем с CARAVAN TEAM UA

Аватар користувача
ED

Re: Kamp-ROKO

Повідомлення: # 38995Повідомлення ED
21 січня 2017, 15:59

Супер! Много знакомых мест.

Аватар користувача
akuchar
совет клуба CARAVAN TEAM UA
совет клуба  CARAVAN TEAM UA
Повідомлень: 589
З нами з: 16 травня 2014, 20:39
Звідки: Львів Україна

Re: Kamp-ROKO

Повідомлення: # 39008Повідомлення akuchar
22 січня 2017, 16:30

Хороший звіт. Дякуємо.
Львів

Відповісти

Повернутись до “Кемпинги Хорватии”