Сонячні батареї — геліосистема

Відповісти
Аватар користувача
TATU
Администратор
Администратор
Повідомлень: 12131
З нами з: 20 листопада 2010, 15:51
Контактна інформація:

Сонячні батареї — геліосистема

Повідомлення: # 22833Повідомлення TATU
24 жовтня 2014, 15:36

Потоки безкоштовної енергії ми отримуємо щодня. Сонячний промені, в десятки тисяч разів перевищують світовий енергоспоживання за добу, можна змусити працювати на благо вашого будинку.

Про існування сонячних електростанцій, електросолнечних автомобілів, сонячних веж нам відомо. Сонячна, вона ж геліосистема примикає до цього сімейства енергосберегателей. Багато хто вже оцінили її можливості, встановивши на своєму заміському ділянці.

Геліосистема разом вирішує кілька побутових питань, забезпечуючи гаряче водопостачання, опалення будинку, а також нагрів холодної води в басейні. Плюси переходу на альтернативну систему очевидні: менше платити за електроенергію, знімається залежність від коливань цін на енергоносії, і навколишнє середу стає чистішим.

Головна дійова ланка геліосистеми колектор. Саме з його допомогою відбувається поглинання випромінювання. Багатьом вітчизняним споживачам він в новинку, і важливо правильно вибрати потрібний тип. Зараз широко використовують плоскі сонячні і вакуумні трубчасті колектори. Перші вважаються більш надійними через стійкості до змін нашого клімату. Прості пластикові моделі без скління вигідні для нагріву басейну, моделі з склінням універсальні: підійдуть для гарячого водопостачання, опалення і навіть для басейну.

Принцип роботи колектора наступний: сонячне випромінювання потрапляє на поглинаючу пластину і нагріває її. Тепло передається теплоносію (воді або антифризу), який нагрівається до +200 С. Потім енергія передається через теплообмінник воді в місткості водонагрівачі, тут при температурі +95 C вода знаходиться до моменту використання. Щоб дотримати вимоги техніки безпеки, на виході води встановлюють термосмесітельний кран, що підтримує температуру не вище +55 C. Гаряча вода буде у вас вдома і вдень, і вночі, так як водонагрівач тримає температуру до чотирьох діб.

Вакуумний трубчастий колектор восприимчивее плоского до впливу стихії, але має більш високе і стабільне значення ккд протягом року. Його зручно використовувати в заміських будинках з постійним проживанням.

Для економії місця колектор зазвичай розташовується на даху, якщо є можливість в південному напрямку (для Московського регіону). Оптимальний кут нахилу до лінії горизонту 3045. Для установок, що підтримують опалення, цей кут більше: 4560. При такому розташуванні поглинаюча пластина краще освітлюється сонцем у міжсезоння.

Ще один плюс геліосистеми в тому, що після установки вона не вимагає додаткового техобслуговування. А термін експлуатації практично необмежений.

Скільки енергії можна отримати за допомогою колектора і чи вистачить її для всіх потреб? У літній час потреба родини в гарячій воді буде задоволена практично повністю. Проте восени і взимку сонячний колектор працює з меншою інтенсивністю. У похмурі дні, коли не вистачає сонячного світла і вода у водонагрівачі охолоджується до +45 С, автоматично включається ТЕН або циркуляційний насос, щоб догреть воду. Звідси усереднене значення 60% гарячого водопостачання за рік. Якщо ж мова йде про опалення, то покривається від 10 до 30% річної витрати.

При монтажі своїми руками краще вибрати повністю готовий до установки і роботі комплект. Відповідний приклад геліосистема auroSTEP з плоским сонячним колектором. Вірніше, до її складу входять цілих два колектори загальною площею 4,2 кв. м і ємнісний водонагрівач з двома змійовиками. Додаються також монтажний набір і інструкція по збірці. Цю систему можна розмістити як на плоскій, так і на похилому даху. Запас гарячої води 250 літрів. При першому запуску системи нагрівання води може зайняти кілька годин, точна кількість часу залежить від інтенсивності сонячного випромінювання. На дисплеї буде відображена докладна інформація про поточний стан системи: наприклад, скільки сонячної енергії витрачено на нагрів.

Сувору зиму вам і вашому колектору допоможе пережити спеціальний стійкий теплоносій, що витримує мороз до 47 C. У сонячні зимові дні система буде функціонувати без перебоїв.
Вкладення
sonyachni-batarei-geliosistema_1_1.jpg
sonyachni-batarei-geliosistema_1.jpg
(12 Кіб) Завантажено 151 раз
Все для караванинга и велосипедов   TATU-GROUP www.tatugroup.com.ua

Відповісти

Повернутись до “Электрика ”