Сторінка 1 з 1

Концтабори Освенціма Auschwitz-Birkenau

Додано: 19 квітня 2017, 19:45
akuchar
Концтабори Освенціма – це місце мученицької смерті мільйонів людей у період Другої Світової війни.
Найбільший гітлерівський концтабір на окупованій території Європи, в якому здійснювалися плани знищення інших націй, головним чином євреїв, яких звозили сюди з різних країн, і поляків.
Саме тут, у Освенцімі, проводилися найстрашніші експерименти над людьми. Число жертв складно визначити – мова йде про понад півтора мільйони жертв 28 національностей.
На території Третього рейху було всього понад 10 тис. концтаборів. Освенцім (нім. Auschwitz, пол. Oświęcim) — один із найбільших нацистських концтаборів існував з кінця травня 1940 р. до січня 1945 р. у польському місті Освенцімі. Це був цілий комплекс, який складали: Аушвіц І (нім. Auschwitz I), адміністративний центр; Аушвіц II (Біркенау) , "табір смерті"; Аушвіц III (нім. Auschwitz III (Monowitz)), робочий табір. Першим, вже в 1940 році, був побудований концтабір Auschwitz I, що знаходився в межах міста Освенцім. Перші групи в'язнів привезли туди на початку червня 1940 року.
Після колишнього концтабору збереглися блокгаузи і ворота з написом «Arbeit macht frei” (Робота дає свободу). У частині блокгаузів розташувалася експозиція державного музею Auschwitz-Birkenau, де представлені приголомшливі, жахливі свідчення геноциду, фотографії та документи, а також предмети особистого користування, відібрані у жертв.
У 1942 році на околиці Освенціма з метою розвантаження перенасиченого основного табору був побудований другий концтабір – Auschwitz-II-Birkenau. Біркенау був набагато більшим за Аушвіц І, крізь його ворота пройшло набагато більше людей. Вмісткість газових камер Біркенау дозволяла спалювати понад 20 тисяч жертв кожного дня. До сьогодні збереглося лише декілька блокгаузів і руїни крематоріїв, де масового знищували людей у газових камерах. Заручниками концтабору стало і понад 14,5 тисяч вихідців із території України.
У 1947 році Польща в знак пам'яті жертв в Освенцімі заснувала музей. Території колишній концтаборів Auschwitz-Birkenau занесені до Списку світової спадщини ЮНЕСКО. На місці поспішно ліквідованих газових камер Біркенау споруджено меморіальний комплекс, що містить пам'ятні послання 20 мовами світу, включно з українською. Щороку табір приймає понад мільйон відвідувачів.

Re: Концтабори Освенціма Auschwitz-Birkenau

Додано: 19 квітня 2017, 19:54
akuchar
Погода жахлива. В квітні-сніг.Якість фотографій паршива. Маємо те що маємо.

Re: Концтабори Освенціма Auschwitz-Birkenau

Додано: 20 квітня 2017, 08:59
sam-od
да... были мы там ,... жуткое зрелище....

Re: Концтабори Освенціма Auschwitz-Birkenau

Додано: 21 квітня 2017, 01:47
akuchar
Відвідини концтабору спонукає до переоцінки цінностей. Продовження згодом.

Re: Концтабори Освенціма Auschwitz-Birkenau

Додано: 21 квітня 2017, 16:14
akuchar
Описувати не наважуюсь. Фото частково може передати побачене жахіття.

Re: Концтабори Освенціма Auschwitz-Birkenau

Додано: 28 квітня 2017, 10:40
Одессит
Були там минулого літа...
Справляє дуже сильне враження...
Доречі, слухали екскурсію на польскій мові - майже все зрозуміли

Зображення

Зображення

Зображення