Автор Тема: Як нас обманюють в різних країнах світу?  (Прочитано 822 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн Zhanka

 • Администратор
 • Ветеран
 • *****
 • Сообщений: 2037
 • Карма: +72/-0
 • Пол: Женский
У кожної нації існують свої традиції. У тому числі, і традиції … обману. Як можуть обдурити туриста в різних країнах світу?

1. Піднебесна

Китай і в цьому питанні попереду планети всієї. Тут вам можуть впарити підробку під що завгодно – на будь-який смак. Особливо люблять китайці в цій справі шовк і перли. Тому, якщо ви думаєте, що станете щасливим власником дешевого товару, будьте пильні! Хоча б тому, що ні перли, ні натуральний шовк дешевим не бувають.

Справжня перлина, особливо морська, коштує дуже дорого, холодна на дотик і досить важка. Якщо ви приміряєте кольє з натуральних перлів, то для шиї це буде досить відчутно. Підробка ж, навпаки, легка. Кожна перлина – різна за розміром і нерівна. Киньте намистинку на стіл – відскочить як м’яч, значить, справжня.

У натурального шовку легко знайти краєчок, де можна витягнути ниточку. Підпаліть її. Якщо плавиться і виділяє гострий неприємний запах – підробка. Натурпродукт пахне паленою шерстю. Якщо ж вам забороняють робити такий фокус – не варто витрачати час на вибір товару в цьому магазині.

І ще один момент: китайська вага, на відміну від нашої, показує 0,5 кг., Ане один! Просто пам’ятайте про це.

2. Чим славиться індійська культура?

Співав В.Висоцький. Так, багато-чим. Говорячи про Індію, відразу уявляєш собі коштовності. Колись рубін в цій країні цінувався куди вище, ніж діамант. Але це в минулому.

А зараз населення цієї величезної країни живе дуже бідно. Може, тому вас обов’язково спробують надути з дорогоцінними каменями. І якщо ви не ювелір, то купуйте дорогоцінні камені в якій-небудь іншій країні.

3. Таїланд

Звідси теж багатенько туристів хочуть привезти справжні коштовності. Але навіть, купуючи необроблені камені з сертифікатами на фабриці, не тіште себе думкою, що вас тут не обдурять. Ще й як можуть! А чому ні? Їхати в Таїланд, качати права – далеченько, та й накладно.

4. Не пірамідами єдиними

Єгипет – це туристична Мекка. Тут тільки ледачий не спробує на вас заробити. Найпопулярніший єгипетський сувенір – це папірус.

Порада: не слухати таксистів, які «відвезуть вас в найкращу і дешеву лавку». Шукайте спеціальний магазин, де вам разом зі справжнім папірусом видадуть сертифікат, який, до речі, можуть зажадати митні служби. Запам’ятайте, що цей сувенір дешевше 10-15 доларів не вартує.

5. Останній оплот комунізму

Куба славиться не тільки цим, а й своїми сигарами. Якщо ви хочете ощасливити когось таким сувеніром, як кубинські сигари, але нічого в них не тямите – не купуйте їх де попало. Ідіть тільки в спеціальний магазин при тютюновій фабриці. Справжні сигари дорогі. Якщо купуєте 1 штуку, то коробку, на якій стоїть гарантійна печатка, нехай розкривають при вас. У коробці ви побачите кедрову пластинку, що перестеляє шари сигар.

6. Азія

Всі азіатські магазини і крамниці, як одна, не мають здачі. Ось така цікава національна традиція! Тому, або майте при собі розмінні гроші, або, якщо очікуєте решту вже годину-другу, то демонстративно набирайте номер, кажучи, що телефонуйте в поліцію. Решта чудесним чином знаходиться швидко.

7. Європа
Мова піде зокрема про Чехію. Здавалося б, культурна європейська країна. Але й тут не гребують надурити нашого брата. Це роблять як і у нас в супермаркетах. У чеках вибивають або не ту кількість товару, якщо його багато, або пробивають товар за ціною більш дорогого сорту. Тому уважно перевіряйте чеки в Чехії.

8. Гонконг і Сингапур

Звідси наші туристи привозять техніку: комп’ютери, планшети, айфони, фотоапарати і т.д. Вас обов’язково запитають, що ви шукайте. І, якщо ви пояснитеся, то вас затягнуть в свою крамницю, розповідаючи казки про найнижчі ціни, тощо. Порада: не віддавайте гроші, поки не візьмете в руки товар і не переконаєтеся, що це саме те, що потрібно.

І краще, звичайно, знайти спеціалізовані магазини, а не залишати свої кровні в різних забігайлівках. Так ще ви ризикуєте привезти додому або підробку, або застарілу модель.

Зачарувавшись місцевим колоритом в поїздках, не втрачайте пильності!


Все для караванинга интернет магазин CARAVAN CAMPING SHOP UA http://westcamper.com.ua/shop/shop
веломагазин http://tatubike.com

Оффлайн adas61

 • Администратор
 • Ветеран
 • *****
 • Сообщений: 14279
 • Карма: +259/-0
век живи,век учись..ценная информация...